Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

דוגווקר זהו למעשה מושג באנגלית – Dog Walker, שמשמעותו "מוליך הכלבים", כלומר אדם שעוסק בהוצאת כלבים לטיול כאשר לבעליהם אין אפשרות לעשות זאת. כל אדם שיש לו כלב יודע שהטיול מהווה חלק משמעותי ביותר מחיי היומיום של בעל חיים זה. מדובר בהרבה יותר מ"ללכת לשירותים" עבורנו, בני האדם. במהלך הטיול הכלב זוכה לפרוק את האנרגיה שהצטברה בו בזמן הישיבה הארוכה בבית, לפגוש ולתקשר עם כלבים אחרים, ובאופן כללי – לזכות ברשמים שחשובים מאוד לבריאותו הנפשית והפיזית כאחד.

דוגווקרים מומלצים

סביר להניח שרוב מה שאתם יודעים כעת על דוגווקר זה שמדובר במקצוע נפוץ מאוד באמריקה עבור אנשים צעירים הזקוקים לפרנסה נוספת בשלב כזה או אחר בחייהם. עם זאת, מדובר בהרבה יותר מאשר טיולים בניחותא עם הכלב של השכן. ניתן להשוות את החשיבות של דוגווקר איכותי לתחום דומה מעט: בייביסיטר. כל הורה יעדיף שהאדם האחראי על הבטיחות של הילד שלהם יהיה בעל רקע כלשהו בחינוך ילדים, וישקיע את הזמן בעיסוקים מעניינים ומועילים, ולא רק יושיב את האדם הקטן מול המחשב. כך זה גם עם כלבים, דוגווקר מקצועי צריך לדעת קצת יותר מאשר למשוך ברצועה של הכלב ולהיגרר אחריו למקומות שונים, ולעיתים לא מומלצים.

מחיר דוגווקר

מחיר דוגווקר הוא בין 30 – 50 ש׳׳ח. המחיר של הדוגווקר מושפע בעיקר מדבר אחד מרכזי והוא משך הטיול. יש לציין שבמידה ואתם צריכים דוגווקר באופן קבוע, לרוב המחיר יהיה זול יותר.

דרישות בסיסיות מדוגווקר

אמנם אין כיום מקצוע רשמי הנקרא "דוגווקר", ואין מוסדות לימוד מסודרים לכך, אך ישנם מספר מאפייני רקע בסיסיים שיכולים להעיד על כך שמדובר באדם המתאים למשימה: ראשית, חשוב מאוד שיהיה זה אדם שהיה לו ניסיון עם כלבים בעבר, כלומר שהוא גידל כלבים בעצמו, עבד ב"צער בעלי חיים" או עמותות דומות, השתתף בפעילויות שונות הקשורות לעניין, סיים קורסים בתחום אילוף כלבים ו/או קורסי סייע לווטרינר שעשויים לעזור לדאוג לבריאותו של הכלב.

על מנת שהדוגווקר יתאים לכלב שלכם במידה המרבית, כדאי שהוא גם יכיר את הגזע של הכלב שלכם. ניתן לבדוק זאת באמצעות מספר שאלות מנחות (אמנם יכול להיות שהוא יקבל את המידע הזה מהאינטרנט, אך עצם הנכונות לחפש אותו מעידה על כך שהאדם רציני ובעל מחויבות גבוהה לעניין).

דרישות מדוגווקר "מתקדם"

אדם המבין בכלבים לעומק ידע לנצל את זמן הטיול למטרות חשובות מעבר לעשיית הצרכים (למרות שלמטרה זו חשיבות אינסופית): לדוגמא, רוב תהליכי אילוף ואימון הכלבים נעשים במהלך הטיולים. ביצוע פקודות הדורשות ריצה ופעילות פיזית ואפילו הפעולה הפשוטה "שב" – כל אלה נעשות הרבה יותר בקלות באוויר הפתוח, כאשר הכלב חש את האדמה הרעננה מתחת לרגליו ומקבל מספיק חמצן שעוזר לו ל"קלוט" את הפקודות וליצור את הקשרים החדשים במוח בקלות. אמנם קיימים דוגווקרים שהם גם מאלפי כלבים, אך דוגווקר אינו מוכרח להיות מאלף כלבים מקצועי – כל עוד הוא מבין באימון ואילוף כלבים, די בכך כדי להקנות לכלב שלכם יכולות גבוהות וחשובות. במידה ויש לכם כלב שאתם מעוניינים להציג בתחרויות שונות – דוגווקר מקצועי יכול לסייע לכם מאוד.

היכן מוצאים דוגווקר?

כפי שכבר נאמר קודם לכן, היות ולא מדובר כאן במקצוע מקובל בעל לימודים מסודרים, על מנת למצוא dog walker מקצועי, יש להיעזר בעולם האינטרנט. 

לא ניתן לקבל דרך האתר שירות דוגווקר

תפריט נגישות