Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

7 סיבות למה כדאי לכם ללמד כלב ללכת למקום שלו.

מאת אלכס מילטינר, מאלפת ומטפלת בבעיות התנהגות. כאשר אנחנו מלמדים את הכלב שלנו ללכת למקום, אנחנו מצפים מהכלב, שבהינתן האות המילולי, הכלב ילך  לשמיכה, מגבת או משטח שהגדרנו לו , ישכב עליו ויישאר עליו, עד שנאמר לו מילת שחרור מוסכמת.

בעיני, זו אחת ההתנהגויות הכי חשובות בתוך הבית לכל כלב משפחה.

חשוב לי לציין , שאין לי כל התנגדות לזה שהכלב שלכם יתכרבל איתכם על הספה, או בלילה במיטה, אבל אני משוכנעת שכמו שלכל בן משפחה אנושי יש מיטה פרטית משלו, כך גם לכלב צריכה להיות מיטה אישית שלו. במשפחה שיש לה יותר מכלב אחד, לכל כלב צריכה להיות מיטה אישית משלו.

מה המטרות בהרגלת הכלב למקום האישי שלו?

 • יצירת מקום אישי לכלב, שהוא יודע שזה מקום המנוחה והרגיעה שלו. שם איש לא יפריע לו
 • יצירת איזור "מגנטי" לכלב. על ידי חיזוק הרגיעה במיטה, המקום הספציפי או החפץ שאיתו אתם מתרגלים עם הכלב, הופך להיות מין "מגנט" אשר הכלב נצמד אליו בעת חוסר וודאות, לחץ או קושי .
 • המצע שעליו אתם מתרגלים, וההתנהגות מהווים מקור לביטחון עצמי לכלב. גם בבית וגם מחוץ לבית.

כמה שימושים יומיומיים שניתן להשתמש בהתנהגות בתנאי שהיא נלמדה בצורה מסודרת ומעמיקה:

 1. כאשר באים אורחים: בקשו מהכלב ללכת למקום ולחכות שם עד שכולם יכנסו ויתיישבו. אחרי שהאורחים ישובים, אפשר לשחרר את הכלב ולאפשר לו בוא להגיד שלום ולרחרח את האורחים. היתרונות רבים: הכלב לא יתפרץ לדלת הפתוחה, לא יקפוץ על האורחים בחוסר נימוס ויקרע את בגדיהם, ולכלבים שכניסה של זרים לביתם נתפסת כאירוע מדאיג, השהיה במקום עוזרת להירגע ולהיות "בתפקיד" חיובי בזמן שהאורחים מגיעים.
 2. בזמן שאתם אוכלים: מכירים את הסיטואציה שאתם מנסים ליהנות מהארוחה שלכם, ונודניק קטן קופץ ומפטרל בשולי השולחן, וכשאתם מסובבים את הראש, פרוסת הפיצה שלכם נעלמת? אז למדו את הכלב שלכם לנוח ולהירגע במקומו כאשר אתם אוכלים. בניית היסטוריית חיזוקים על המרבד האישי שלו מתעלה על הסיכוי לגנוב מהשולחן ותוכלו ליהנות מהארוחות שלכם.
 3. כשצריך לעבוד או כשרוצים לצפות בטלוויזיה: ניתן לבקש ממנו לנוח במקום ולא להציק ולהפריע.
 4. כשמטאטאים או שואבים אבק: מכירים את ניסיונות הניקיון המעצבנים, כשהכלב שלכם רודף אחרי המטאטא? או שנגיד שהוא לא משתולל ולא נובח, אבל כאילו במקרה בא לבדוק מה עושים פה ונעמד בדיוק במרכז תלולית החול והאבק שריכזתם באמצע המטבח והלכתם להביא יעה? לא עוד! רק אמרו את האות, והכלב הנאמן שלכם שוכב במיטתו עד שתסיימו את המלאכה ומחכה לאות השחרור שלו (ולחטיף).
 5. כאשר רוצים להרגיע את הרוחות בין בעלי חיים מרובים בבית: כאשר הכלבים שלכם משתוללים והאנרגיות מתחילות להתעצם, כאשר הכלבלב מציק לחתול. יש באמתחתכם הצעה טובה יותר: "לך למקום". כלב שהורגל למקומו בחיזוקים חיוביים רבים, ישמח לעזוב את מה שהוא עושה וללכת למקום הקסום והמגנטי שלו וכל תמנעו מריבות בבית.
 1. כאשר יש תינוק זוחל בבית: טוב לכל הצדדים שניתן יהיה לעשות הפרדה ולהפריד את הכלב מאזור הפעילות של התינוק, במקום לדאוג שהכלב ילעס או יבלע את צעצועיו של התינוק.
 2. כאשר אתם יוצאים לבילוי מחוץ לבית: כאשר אתם יוצאים לשבת בבית קפה, לפיקניק, קאמפינג , או אפילו באים לבקר חברים בביתם, טוב שיהיה לכם מצע קל ומתקפל עבור הכלב שלכם שישמש לו כעוגן ויעניק לו ביטחון. כמו חפץ מעבר של ילד, המרבד/שמיכה/ כרית יהוו מגנט עבור הכלב שלכם והוא יוכל להירגע ולהרגיש ביטחון ורוגע.

אני מטפלת במקרים הבאים:

 • חינוך ואימון גורים.
 • לווי כלבי עמותה  – קליטה בבתים מאמצים.
 • "ריאקטיביות" – התפרצויות על אנשים, כלבים, חתולים ועוד.
 • בעיות  בין כלבים מרובים במשפחה.
 • חרדת נטישה.
 • חינוך לצרכים (כלבים בוגרים).

איזורי עבודה: * מרמת השרון ועד כביש 9 בצפון. * צור יגאל-כוכב יאיר והסביבה במזרח.

בואו ללמוד לנהל דיאלוג של אהבה והבנה עם הכלב שלכם.

אלכס.

תפריט נגישות