Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

9 רעיונות מעולים להפגת השעמום

כלב משועמםהכלב שלך משועמם? הוא נמצא לבדו במשך שעות ארוכות? בין אם מדובר על היעדרות מהבית בשל עבודה ובים אם מדובר על מזג אוויר קיצוני שלא מאפשר יציאה לגינה, דבר אחד ברור: ללא קשר לזמינות שלך או לתנאי מזג האוויר; כלבים מכל גזע זקוקים לפעילות גופנית.

למעשה, כלבים זקוקים לגירוי נפשי ופיזי. בדיוק לימים ומצבים כאלה, כדאי להכין מראש מגוון רחב של דרכים בהן תוכל לשעשע את הכלב, להנעים את זמנו ולמנוע ממנו להשתעמם בבית. הנה כמה רעיונות שיכולים להועיל:

צעצועי האכלה – אוכל זה לא משחק? דווקא כן! צעצועים שלתוכם הוכנס מזון הם מכסחי שעמום גאוניים. ה"קונג" הוא צעצוע ההאכלה המומלץ והנפוץ ביותר (מיובא מארה"ב). הקונג הוא למעשה קונוס מגומי עמיד במיוחד. לטענת היצרן, הקונג אמור לעמוד גם בנשיכות החזקות והאכזריות ביותר. את הקונג (תמונה משמאלכם) ניתן למלא במגוון גדול של מזון וחטיפים. קונג - תעסוקה מעולה לכלב משועמםבשנים האחרונות שוק צעצועי המזון התרחב מאוד, אל הקונג הקלאסי הצטרפו בשנים האחרונות מוצרים חדשים ומרגשים (וגם חיקויים פחות מוצלחים). ויש גם פאזל לכלבים. "פאזלים" אלו נקראים כך מכיוון שהם מגיעים בצירוף חטיפים בצורות שניתן להשחיל לתוך קופסה. זה נכנס בקלות אבל לכלב שלכם ייקח שעות לחלץ את החטיפים משם 🙂 זהו מוצר יחסית יקר אך עמיד מאוד ויבטיח תעסוקה עבור כלבכם לשעות ארוכות. ניתן לווסת את רמת הקושי ואפשר גם לשטוף במדיח כלים.

כל פינצ'ר חולם להיות כלב גישוש – אם פשוט תניח את מזון הכלבים בקערת אוכל, רוב הסיכויים שהקערה תהיה ריקה תוך 15 שניות ובסופן הכלב יביט מעלה כאילו אומר "זה הכול?". במקום זאת, אתה יכול לגרום לאוכל לעבוד עבורך אם תחביא לכלב שלך מזון ותיתן לו למצוא אותו באמצעות חוש הריח. במקום לשים את האוכל בקערה, שקול להרחיק את הכלב לרגע, ובלי שהוא יבחין בכך, פזר מספר ערימות קטנות של אוכל בבית. לאחר מכן שחרר אותו ותן לו לצוד את ערימות המזון. בהתחלה, גרום למשימה להיות קלה עבורו. ככל שהכלב ישתפר במשחק הזה, תוכל להסתיר את המזון במקומות קשים יותר למציאה.

משחקי אילוףלך תביא – משחקי משיכת חבל והבאת חפצים הם משחקי כלבים קלאסיים שאינם דורשים הרבה מקום. מסדרונות הם מושלמים עבור "לך תביא", ומשיכת חבל ניתן לשחק כמעט בכל מקום.

משחקי אילוףאילוף הכלב לביצוע טריקים מהווה תרגיל מנטלי גדול לכלב. "שיעור" טוב לעתים קרובות יעייף את הכלב פי שניים או שלוש מאשר טיול. אילוף לטריקים במפגשים קצרים ומתמשכים יעזור לעייף את הכלב שלך ויפוגג את תחושת השעמום שלו. לימוד טריקים והתנהגויות חדשות ישפר את הביטחון העצמי של הכלב ויעשה את שניכם למאושרים.

משחקי למידה –  יש המון דרכים יצירתיות בהן תוכל לעזור לכלב שלך לשמור על בריאות נפשית ופיזית ובמקביל לשפר את התנהגותו. לדוגמה: קח מטבע, הצג אותו לכלב. החבא את המטבע באחת מכפות ידיך. כעת, הושט את שתי הידיים אל הכלב, ושאל אותו "איפה?". כלבים רבים אוהבים את המשחק הזה, למרות שלפעמים צריך לעזור להם קצת, במיוחד בהתחלה.

זוג כלביםהזמינו חבר – אם יש לכלב שלך חבר למשחק או כלב מועדף, שקול להזמין אותו לשחק – בחוץ, או אם מזג האוויר לא מאפשר זאת את אצלך בבית. לפני שהחבר של הכלב שלך מגיע, מומלץ להחביא את כל החפצים השבירים ואת החפצים יקרי הערך. כפי שאתה יודע, משחקי כלבים עלולים לצאת משליטה די בקלות.

טיול כיף אצל הווטרינר – אם מסיבה כלשהי אתה לא מצליח לקחת את הכלב שלך לטיול, כדאי לשקול לקחת אותו לביקור כייפי אצל הווטרינר. רק בשביל הכיף – כל מטרת הביקור היא לקבל קצת פינוקים וצ'ופרים פשוט בעבור זה שהוא קיים. הערך המוסף הוא שהכלב לומד שביקורים אצל הווטרינר יכולים להיות מאוד מהנים.

שחקו מחבואים – מחבואים הם דרך מצוינת לגרום לכלב שלך להפעיל גם את הגוף וגם את השכל שלו. איך משחקים? תזדקק לעזרתם של בני המשפחה שלך. על כל אחד מבני המשפחה להצטייד בחטיפים רבים. כל בן משפחה מתחבא בתורו בפינה כלשהי בבית, קורא לכלב אליו, ומתגמל אותו בנדיבות כשהוא מגיע. אחרי שהכלב סיים לאכול את החטיפים אפשר להגיד "כל הכבוד!", וזה גם האות עבור בן המשפחה הבא לקרוא לכלב.

משחקי גישוש מתקדמים – לכלבים יש חוש ריח מאוד מפותח. ביומיום אין לכלבים מבויתים הרבה סיבות או הזדמנויות לנצל את היכולות האלו. מה שניתן לעשות הוא לקחת מספר קופסאות ולהחביא באחת מהן מזון או חפץ מסוים, למשל חפץ ששייך לכלב ולבקש מהכלב למצוא ("איפה זה?"). כמובן ברגע שהכלב עומד במשימה יש לצ'פר אותו בחטיף טעים. עם הזמן אפשר להרחיב את משימות החיפוש מעבר לקופסאות ולהחביא חפצים בכל רחבי הבית וגם מחוץ לבית.

עכשיו יש לך המון רעיונות. אתה מוזמן ליישם בפעם הבאה שהכלב שלך ירגיש משועמם. תהנה!

(נכתב בלשון זכר אך פונה לשני המינים באופן שווה).

 

תפריט נגישות