Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

אילוף גורים לפקודות בסיסיות

צריכים עזרה באילוף גורים? במדריך זה תקבלו את הטיפים הטובים ביותר לאילוף הגור שלכם לפקודות בסיסיות! ואל חשש, במידה ותסתבכו, תמיד תוכלו לפנות אלינו ולדבר עם מאלף כלבים מקצועי מאזור מגוריכם!


אילוף גורים – מחיר

אז כמה עולה אילוף גורים? מחיר אילוף גורים נע בין 200 – 350 ש׳׳ח. המחיר משתנה בהתאם למטרת האילוף ואופי הגור. המחיר הינו מחיר בעבור מפגש אחד.

 


כמה מפגשים צריך לאילוף גורים בבית?

אילוף גורים בסיסי הוא 5 – 10 מפגשים בממוצע. זמן האילוף בעיקר תלוי באופי של הכלב ואולי תופתעו לגלות אבל גם בכם. אילוף דורש גם עבודה שלכם. בסוף כל מפגש תקבלו שיעורי בית ממאלף הכלבים אשר אותם תצטרכו לתרגל במהלך השבוע עד למפגש הבא.

למה אילוף גורים חשוב לעשות עם מאלף?

אילוף גורים יחד עם מאלף כלבים מקצועי הינו דבר נהדר שעוד תודו על כך בעתיד. אילוף גורים יחד עם מאלף כלבים מבטיח לכם תוצאות מהירות וזאת מכיוון ולמאלפי כלבים יש את הניסיון והידע עם המון גזעי כלבים וגורים בכל הגילאים. באמצעות מאלף תוכלו להנות מתהליך מהנה יחד עם הגור שלכם אשר בו המאלף כלבים יתקן את ההרגלים הרעים של הכלב, ידאג לכך שיהיה ביניכם לבין הגור חיבור טוב ותקשורת בריאה. המאלף כלבים יאלף את הכלב שלכם באמצעות שיטות וגישות אשר מותאמות לכלב שלכם.


אילוף גורים – כללים חשובים

בתהליך אילוף גורים חשוב מאוד להיות עקבי. השתמש באותה המילה (פקודה) לכל התנהגות כל פעם שאתה מלמד אותה. הוסף צ'ופרים (חטיפים) ושבח את הכלב מילולית כדי לחזק את ההתנהגות החיובית. גור כלבים יעשה בראשו את החיבור בין ההתנהגות שלו לעידוד שלך. כך תיווצר אצלו מוטיבציה לחזור על הפעולה בכל פעם שהוא שומע את המילים האלה.

לדוגמה, כאשר מאלפים את הגור לעשות את צרכיו בחוץ, יש להשתמש באותו המונח בכל פעם שמוציאים אותו (זה יכול להיות "לך תעשה" או משהו מסוג זה). בכל פעם שהוא מתבטל. שבח אותו עם מילים כמו "כל הכבוד!" בזמן שהוא עושה את צרכיו. חזור על זה מספר פעמים ועד מהרה הגור יבין מהי מטרת הטיולים מחוץ לבית.

אילוף גורים לשבת

עימדו במרחק מה מהכלב וסמנו לו שיראה שיש לכם חטיף ביד (אפשר לעשות את זה גם עם צעצוע). כעת קראו לגור שיבוא אליכם. לכשהגיע, שימו את החטיף או הצעצוע מעט מעל לראשו. בד"כ הגור יעקוב עם מבטו אחר החטיף ולהרים את ראשו כעת הניעו את החטיף לכיוון הזנב של הכלב. בשלב זה יתכן שהכלב יתיישב מעצמו. במקרה הצורך הניחו יד על ישבנו ומשכו בעדינות כלפי מטה. בשנייה שהגור התיישב, אמרו "שב" ותנו לו את מבוקשו (חטיף/צעצוע). כמו כל פקודה חדשה מומלץ לתרגל עד שזה יתחיל להפוך להרגל. המטרה שלכם היא לתרגל עם חטיף/צעצוע מספר פעמים ביום עד למצב שבו הכלב מתיישב לפי פקודה ועבור שבחים מילוליים וליטופים ולא דורש חטיף כתנאי מקדים.

אילוף גורים – ארצה

באופן דומה, גם כאן חטיף יועיל מאוד. אלא שבמקום להניע ולמקם את החטיף מעל לראשו של הגור, הפעם נוריד את היד לכיוון הרצפה. הכלב יעקוב במבטו ולבסוף ישכב על הרצפה. ברגע שזה קורה, כולל נגיעה של החזה ברצפה אמרו "ארצה" "כל הכבוד". כעת תנו את החטיף לכלב. גם כאן יש לחזור על האימון שוב ושוב עד שזה תופס ומשתרש. אל תתישו את הכלב, זאת לא פקודה קלה ומגיעות לו הפסקות.

 

מתמודדים עם בעיה יותר קשה? צריכים עזרה של מאלף כלבים באילוף גורים? דברו איתנו!

אילוף גורים לא לזוז

אחרי שלימדתם את כלבכם הצעיר לשבת ולשכב, הגיע הזמן ללמד אותו פקודה חשובה נוספת: לא לזוז. יש להתחיל את לימוד הפקודה ממצב ישיבה. בהמשך תוכלו ללמד פקודה זו גם ממצב שכיבה. פקודת לא לזוז מעניקה לכם שליטה רבה יותר על הכלב.

איך לבצע: יש לעמוד צעד או שניים לפני הכלב. אמרו "לא לזוז" וקחו צעד אחורנית. מיד חזרו צעד קדימה וצ'פרו את הגור אם הוא לא זז. כל הרעיון כאן הוא לבצע את הצעד קדימה לפני שהגור מספיק לזוז. אתם עוזרים לו לבצע את הפקודה. תוכלו להקל עליו על ידי הושטת היד עם החטיף קדימה תוך כדי הצעד אחורה. זה יבלבל אותו מעט ותרוויחו זמן ללכת אחורה ולחזור.

חיזרו על התהליך. הפעם קחו שני צעדים אחורה. לאחר מכן 3 צעדים או 4 צעדים אחורה. אם הגור קם ממקומו, עצרו והתחילו את התרגיל מההתחלה.

אילוף גורים – בוא

כאשר הגור ישלוט בפקודת "לא לזוז" תוכלו ללמד אותו את פקודת "בוא".

בקשו מהגור לשבת. פנו אליו ובקשו ממנו לא לזוז. קחו כמה צעדים אחורנית והכריזו בהתלהבות "בוא". אם הגור בא אליכם שבחו אותו ותנו לו חטיף טעים. אם הגור קם ובא אליכם מבלי שקראתם לו הכריזו "לא" ואז התעלמו ממנו למשך 20 שניות לפני שאתם מתחילים מחדש, והחזירו אותו למצב ישיבה. ככל שהגור מתחיל להבין את הפקודה תוכלו להתרחק ממנו יותר לפני שאתם קוראים לו.

היו עקביים ואל תתייאשו. אילוף כלבים בגישה חיובית תמיד מסתיים בנימה חיובית. אילוף גורים צריך לכלול גם בקשות קלות; בקשו מהגור לעשות משהו שהוא כבר יודע, כך תחזקו אצלו את התחושה שהוא מרצה אתכם.

אם הגור לא מצליח להבין מה בדיוק אתם רוצים ממנו, משכו אותו בעדינות אליכם בעזרת הרצועה והיראו נלהבים כאילו שאתם ממש נהנים. לעולם אל תמשכו אותו אליכם בצורה חזקה, המשיכה העדינה שאנו מתארים היא הצעה בלבד לכלב ולא משיכה כוחנית, כיוון שזו תגרום לכלב להפסיק לחשוב עבור עצמו, ההפך ממה שאנחנו רוצים באמת בשלב זה.

זכרו להיות חיוביים באילוף גורים. הכלב שלכם יכול לאמץ התנהגויות רעות מבלי שתבחינו בכך. הרגשות שלכם יעברו לכלב והוא ילמד לא לאהוב את האילוף אם תשדרו לו תחושות רעות.

אילוף גורים למשמעת צריך להיות כייפי ומתגמל. בהמשך החיים של הכלב ושלכם, תגלו שאילוף טוב שווה זהב.


למה כדאי לכם לפנות אלינו? 

בשירות שתקבלו מאיתנו תוכלו להנות ממאלפי כלבים מנוסים שיבינו את הצרכים הייחודים של הכלב שלכם ובניית תוכנית אימונים מותאמת לגור שלכם. שירות דרכנו מבטיח לכם השקעה בטוחה לטווח הארוך ומערכת יחסים בריאה עם הגור שלכם.

תפריט נגישות